WKG na targach kamienia w Anshun (Chiny)

Pod koniec sierpnia br. w Anshun w południowych Chinach, w górzystej prowincji Guizhou o wielowiekowej tradycji kamieniarskiej, odbyły się Drugie Międzynarodowe Targi Kamienia.

Z roku na rok targi przyciągają coraz większą liczbę odwiedzających. W porównaniu do pierwszej edycji zwiększyła się też liczba wystawców – było ich w sumie o 1/3 więcej niż przed rokiem. Wśród nich znalazło się 80 firm z prowincji Guizhou. W sumie w Anshun stawiło się ponad 300 chińskich i zagranicznych przedsiębiorstw, m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Malezji, Turcji, Włoch i Francji. Polskę, czy nawet Europę Środkowo-Wschodnią, reprezentowała tylko jedna firma – WKG Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Firma zaprezentowała na targach polski trawertyn ze złoża w Raciszynie oraz całą paletę materiałów ukraińskich, w tym granit Volga Blue.

Tegorocznym targom w Anshun towarzyszył cykl imprez: konkursy rzeźby i designu, konferencja o tematyce górniczej, forum dotyczące przemysłu skalnego w regionie Guizhou oraz wizyty terenowe w okolicznych kopalniach i zakładach przetwórczych.

Podczas targów dało się odczuć, że aspiracje organizatorów są bardzo duże. Starają się przyciągać coraz więcej wystawców i jednocześnie wypromować lokalne przedsiębiorstwa z branży kamienia naturalnego. Oczywiście w porównaniu do targów w Xiamen impreza w Anshun dopiero zaczyna rozkwitać, jednak jeśli będzie rozwijać się w takim tempie, jak dotychczas, to niebawem stanie się wartościową pozycją w kalendarzu targów kamienia na świecie.