WKG na 4 Design Days

Kilka tygodni przygotowań, 3-dniowy montaż i 4 dni interesujących rozmów z odwiedzającymi. Nasze stoisko podczas targów 4 Design Days 2018 w Katowicach przyciągało pięknem naturalnego kamienia i rozwiązaniami, z którymi wielu uczestników targów zetknęło się po raz pierwszy.

– Najpierw oczywiście zwróciłam uwagę na stół konferencyjny – mówi Anna Ceranek, uczestniczka targów. – Jest bardzo oryginalny, nie można obok niego przejść obojętnie – zauważa. – To prawda, ten stół wykonany z raciszyńskiego trawertynu i szkła to magnes do przyciągania odwiedzających – mówi Marcin Kamiński, Dyrektor Handlowy w WKG. – Wykonaliśmy go na podstawie projektu Grzegorza Majki, jednego z uczestników konkursu Trawertyn Design, który zorganizowaliśmy. Powstał w naszym zakładzie w Wojkowicach i jest tylko próbką tego, co jesteśmy w stanie zrobić na specjalne zamówienie naszych klientów – zauważa.
Pokazanie i wytłumaczenie możliwości, jakie daje obróbka kamienia okazały się najważniejszymi wyzwaniami strojącymi przed pracownikami WKG. Odwiedzający targi często byli zadziwieni różnorodnością form wykończenia, nie zdawali sobie sprawy z tego jak wiele można osiągnąć w tej mierze. – Odbyliśmy wiele ciekawych rozmów. Klienci byli żywo zainteresowani zarówno informacjami o obróbce jak i kamieniami, które tu prezentujemy, zwłaszcza spokojnymi szarościami Grigio Montagna, raciszyńskim trawertynem jak i jasnymi marmurami. Myślę, że można śmiało powiedzieć, że jasne kamienie cieszą się obecnie największym zainteresowaniem – podsumowuje Marcin Kamiński.

Bilans targów? Jednoznacznie pozytywny. Tylko foldery i magazyn K. trzeba będzie dodrukować. Nie został ani jeden?