Error w Domu Idei, czyli WKG na Gdynia Design Days

Error. Pod takim hasłem wkrótce startuje festiwal Gdynia Design Days. Takie hasło przyświeca też twórcom imprezy towarzyszącej festiwalowi – projektowi „Dom Idei”. To wyjątkowej inicjatywa powołana do życia tylko i wyłącznie na 10 dni, niemożliwa do zobaczenia nigdzie indziej, dlatego nie można jej przegapić. WKG po raz pierwszy weźmie w niej udział.

„Dom Idei” jest wspólnym przedsięwzięciem magazynu Design Alive, architektów, projektantów i firm, które wspólnie stworzą inspirujące wnętrze w legendarnym gdyńskim Klubie Marynarki Wojennej „Riwiera”. Tematem przewodnim całego festiwalu, ale także wystroju w „Domu Idei” jest error, czyli błąd, stan zmuszający do poszukiwania nowych skutecznych rozwiązań.

Firma WKG jako jeden z partnerów tej inicjatywy, podjęła współpracę z architektem Przemo Łukasikiem (Medusa Group). Jej efektem jest tajemnicza realizacja o nazwie „Error 380”, składająca się z nieco ryzykownego połączenie kamienia i metalu w odległych od siebie estetykach. A wszystko na potrzeby reinterpretacji tego, co znamy. – Błąd wytrąca z równowagi, ale równocześnie prowokuje do dyskusji – mówi Marcin Kamiński, dyrektor handlowy WKG. – Kamień towarzyszy historii człowieka od wieków, ale to nie oznacza, że wszystko już na jego temat zostało powiedziane. Wznawiamy rozmowę o tym, czego można się po nim spodziewać, jak wiele może mieć wcieleń i jaki potencjał w nim tkwi – dodaje.

We wnętrzach „Domu Idei” znajdzie się kilka obiektów wykonanych przez WKG, ale o tym czym są i z czego są zrobione milczymy do otwarcia, które nastąpi już 6 lipca o godz. 12:00.

Impreza jest okazją do rozmowy na temat kamienia i sposobów jego wykorzystania, dlatego przez cały okres jej trwania na miejscu będą pracownicy WKG. Zapraszamy wszystkich do kontaktu!

Kontakt Jakub Kozak tel. 691 744 011 jakub.kozak@wkg.pl lub komunikacja@wkg.pl.

„Dom Idei” będzie działał między 6 a 15 lipca w godz. 12 do 20 w Klubie Marynarki Wojennej „Riwiera” przy ul. Zawiszy Czarnego 1 w Gdyni.

PROGRAM
• 07.07 sobota, 19.00
Wernisaż Domu Idei „Wypijmy za błędy” i bankiet Gdynia Design Days (obowiązują zaproszenia)
• 08.07 niedziela ERROR, 13.00-15.30
ROZMOWY z twórcami: „Jaka piękna katastrofa – kiedy błąd staje się chciany”.
• 09.07 poniedziałek WZORNICTWO, 13.00-15.30
ROZMOWY z twórcami: „U siebie – oswajanie wnętrz”
• 10.07 wtorek GRAFIKA, 14.00-16.30
ROZMOWY z twórcami: „Na murze – grafika w przestrzeni wspólnej”
• 12.07 czwartek ARCHITEKTURA, 14.00-16.30
Projekcje filmów o architekturze, spotkania z twórcami:
„Idea jest najważniejsza. Architektoniczne pasje Andrzeja Wajdy” (reż. Jacek Link Lenczowski), partner filmu: AQForm Lighting Solutions
„Uzdrowisko. Architektura Zawodzia” (reż. Ewa Trzcionka)
• 14.07 sobota, 21.00
Pożegnalny dancing w Domu Idei

Zapraszamy serdecznie!