Jaki piękny error

Stół o blacie mierzącym 290×120 cm i ważącym ponad 200 kg, wykonany z jednego slaba Bianco Edery. Do tego bar i cokół, obudowane kamieniami przyciętymi w formie desek oraz stoliki kawowe z kamiennymi blatami. To realizacje WKG, które mogli oglądać goście „Domu Idei” – imprezy w ramach Gdynia Design Days 2018. Całości wydarzenia patronowało hasło „error”.

Wszystko, co piękne szybko się kończy, tak jak końca dobiegła przygoda w „Domu Idei”. Nie jest tajemnicą, że realizacja projektu WKG o nazwie „Error 380” przyniosła wiele wyzwań i zwrotów akcji, ale jak się okazało, kamień obronił się sam i wzbudzał niemałe zainteresowanie wśród przybyłych. W końcu nic nie zastąpi doświadczenia go na własną rękę.

– Odbyliśmy bardzo wiele spotkań i rozmów z odwiedzającymi – mówi Jakub Kozak, koordynator projektu i opiekun klienta w WKG. – Mocno wbiła mi się w pamięć reakcja architektki, która, gdy tylko zobaczyła blat stołu z Bianco Edery stwierdziła, że od roku szukała kamienia odpowiedniego do swojego projektu i wreszcie go znalazła. – opowiada. – Bardzo duże wrażenie robiło także podświetlenie tego blatu – zauważa Michał Jarzęcki, opiekun klienta w WKG. – Jedna z osób stwierdziła, że jego kolor przypomina masę perłową.

– Udział w imprezie pozwolił nam na spotkanie i rozmowę z bardzo wieloma osobami, które nie do końca zdawały sobie sprawę z potencjału, jaki ma w sobie kamień – dodaje Jarzęcki. – Informacje zwrotne, spontaniczne reakcje to dla nas bardzo cenna wiedza. I zawsze cieszymy się, gdy kamień wzbudza tak żywe emocje – mówi.

„Dom Idei” to przedsięwzięcie magazynu Design Alive, architektów, projektantów i firm, które wspólnie stworzyły inspirujące wnętrze w gdyńskim Klubie Marynarki Wojennej „Riwiera”. Tematem przewodnim całego festiwalu, ale także wystroju w „Domu Idei” był error, czyli błąd, stan zmuszający do poszukiwania nowych skutecznych rozwiązań. Stół o nazwie „Error 380” był wspólnym projektem WKG, Design Alive oraz architekta Przemo Łukasika.

Więcej informacji: http://wkg.pl/blog/2018/07/09/modlmy-sie-o-bledy/