Cała naprzód!

Dobra zabawa, koleżeńskie współzawodnictwo oraz walka z niesprzyjającą pogodą, czyli WKG na Ogólnopolskich Regatach Architektów Wnętrz.

– Podczas wyścigu mocno wiało, było zimno, a potem jeszcze zaczęło padać – śmieje się Grzegorz Gądek, przedstawiciel WKG. – Co gorsza o żeglowaniu wiem niewiele, dlatego początkowo załoga jachtu, na którym płynąłem, patrzyła na mnie nieufnie. Ale współpraca i bardzo duże zorientowanie na cel, sprawiły, że szybko się zżyliśmy, a ja miałem przyspieszony kurs żeglowania – opowiada.

Głównym celem imprezy jest integracja środowiska, dlatego w wyścigach startują wspólnie architekci, inwestorzy oraz pracownicy firm dostarczających im materiały i usługi (w tym WKG). Zmaganiom towarzyszą niemałe emocje i prawdziwa walka, bo wygrywa załoga, która pokona wyznaczony odcinek jeziora w najkrótszym czasie. W trwającym 2 dni wyścigu wzięło w sumie udział 19 załóg. Grzegorz Gądek wraz ze swoją ekipą zajął drugie miejsce, co być może zachęci go do żeglowania, ale jak mówi, najważniejsze było coś innego: – Nie da się przecenić wartości rozmowy na tematy branżowe, nawet w tak niecodziennych warunkach jak te wyścigi. Takie spotkania przynoszą wiele informacji na temat oczekiwań od naszych produktów i usług. Czasem okazuje się, że dysponujemy rozwiązaniem, którego architekt od dawna poszukiwał – mówi.

Miejsce na podium cieszy bardzo i świetnie pokazuje to, jak działamy na co dzień. Współpraca na linii architekt, inwestor, wykonawca, daje najlepsze rezultaty.

Ogólnopolskie Regaty Architektów Wnętrz trwały od 14 do 16 września 2018 r., w Rydzewie na Mazurach. Firma WKG była jednym ze sponsorów tej imprezy.