Realizacje

Trawertyn to kamień łatwy w obróbce

Dzięki dobrym właściwościom trawertynu raciszyńskiego potrafimy wyciąć z niego nawet bardzo skomplikowane formy. Przez to ma naprawdę nieskończenie wiele zastosowań – wszystko zależy od wyobraźni!

Trawertyn jest trwały i odporny

Odpowiednia obróbka i konserwacja pozwalają stosować ten kamień w miejscach, gdzie ma styczność z wodą. Dotyczy to zarówno domowej kuchni czy łazienki, jak i elewacji budynku. Trawertyn raciszyński sprawdza się nawet w bardziej wymagających warunkach!

Trawertyn tworzy współczesną architekturę

Początki stosowania trawertynu sięgają czasów starożytnych, dlatego często kojarzy się on właśnie z taką estetyką. Faktura trawertynu doskonale współgra z usłojeniem drewna, co sprawdza się we wnętrzach klasycznych. Ale nie tylko! Trawertyn komponuje się również ze szkłem, metalem czy betonem. Surowe materiały doskonale przełamują ciepłą i wyważoną harmonię trawertynu, dlatego coraz częściej współcześni designerzy sięgają właśnie po niego.

Wszechstronny kamień

Łagodne piękno trawertynu raciszyńskiego, jego ciekawy rysunek i trójwymiarowość, którą zawdzięcza porowatej strukturze, sprawiają, że idealnie sprawdza się jako ozdoba wnętrz lub element architektoniczny. Jest on kamieniem eleganckim, ale nie zachowawczym. Może być wykorzystywany zarówno do restauracji budynków, jak i w nowoczesnych realizacjach.