Zakład Obróbki Kamienia

Zakład Obróbki Kamienia w Wojkowicach na Śląsku to najnowocześniejszy zakład kamieniarski
nie tylko w Polsce, lecz także w tej części Europy.

Zakład szyty na miarę

ZOK to zakład wyspecjalizowany w profesjonalnej obróbce kamienia – zaprojektowany od podstaw w taki sposób, by osiągał wysoką wydajność przy niskich kosztach produkcji, zawsze gwarantując najwyższą jakość.

Realizacja tej największej kamieniarskiej inwestycji w kraju trwała 10 miesięcy, a jej wartość wyniosła 53 mln złotych.

Moce produkcyjne ZOK-u dochodzą do 1000 m3 bloków miesięcznie – nie ma w Polsce drugiego zakładu, który byłby w stanie pociąć taką ilość kamienia! Praca odbywa się tu w trybie ciągłym – na trzy zmiany, dzięki czemu klienci nie muszą długo czekać na swoje zamówienie.

 

ZOK w liczbach

  • hala o powierzchni ponad 5000 m2;
  • linia do cięcia kamienia, w tym po dwa traki wielolinowe (56 i 64 liny) i jednolinowe marki Pedrini;
  • linie do obróbki kamienia, w tym 20-głowicowa linia polerska i linia do żywicowania marki Pedrini, linia do płomieniowania, najnowocześniejsze centra obróbcze CNC marki Prussiani oraz boczkarka marki Comandulli, która ma 30 rodzajów wykończeń;
  • trzy 8-tonowe suwnice wewnętrzne;
  • jedna 35-tonowa suwnica bramowa;
  • plac składowy o powierzchni 2700 m2;
  • kruszarka do przerobu odpadów granitowych na grysy;
  • instalacja oczyszczania wody technologicznej.

Wybudowany w 2015 r. ZOK to fabrycznie nowy park maszynowy od najlepszych producentów na świecie oraz spełniająca najwyższe normy infrastruktura.

Zakład w sercu Śląska

Z myślą o wygodzie naszych kontrahentów i klientów wybudowaliśmy ZOK w dogodnej lokalizacji – w sąsiedztwie autostrad A1 i A4 w Wojkowicach na Śląsku (na północ od Katowic).

Można do nas dotrzeć nie tylko drogą lądową, lecz także powietrzną – plac parkingowy przy zakładzie umożliwia lądowanie helikopterom. Współrzędne GPS naszego zakładu: szerokość geograficzna – 50.3588136, długość geograficzna – 19.0444525.

więcej