Technologie

WKG to nowoczesność w tradycyjnej branży. Wyróżniają nas: innowacyjność i zaawansowane technologie.

Technologie wydobywcze

W naszych kopalniach w Raciszynie stosujemy nowoczesne metody eksploatacji złoża. Kilka innowacyjnych technologii wprowadziliśmy do użycia jako pierwsi w Polsce!

W Raciszynie pracują m.in. takie maszyny, jak: zrywaki mimośrodowe, które zastępują tradycyjne młoty hydrauliczne, oraz piły łańcuchowe, służące do wycinania bloków bezpośrednio ze ściany.

więcej

Technologie przeróbki wapienia

Dysponujemy najnowocześniejszą przemiałownią w kraju. Nasz zakład jest w pełni zautomatyzowany i objęty certyfikowaną Zakładową Kontrolą Produkcji. Stosujemy system zarządzania jakością ISO 9001. Mamy pełną kontrolę nad procesem przeróbczym na każdym etapie – od doboru surowca w złożu do badań pojedynczej wysyłki do klienta. Współpracujemy z akredytowanymi laboratoriami zewnętrznymi.

więcej

Technologie obróbki kamienia

Nasz Zakład Obróbki Kamienia (ZOK) w Wojkowicach na Śląsku jest najnowocześniejszym zakładem kamieniarskim nie tylko w Polsce, lecz także w tej części Europy.

Wybudowany w 2015 r. ZOK to fabrycznie nowy park maszynowy od najlepszych producentów na świecie oraz spełniająca najwyższe normy infrastruktura.

więcej

Nowoczesne technologie w sprzedaży

Stawiamy na nowoczesność nie tylko w kontekście metod eksploatacji surowca czy jego późniejszej obróbki. Pracujemy również nad uruchomieniem innowacyjnego narzędzia do sprzedaży on-line.

Szczegóły już wkrótce!